Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
13 грудня 2018 року у Вищій раді правосуддя відбулася робоча зустріч із міжнародним експертом з електронного правосуддя Марком Аавіком, який бере участь у реалізації Компонента 4 «Електронне правосуддя» Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ юстиції і правосуддя в Україні (ПРАВО-JUSTICE)».
Нагадаємо, що Вища рада правосуддя є головним бенефіціаром Проекту ЄС «ПРАВО-JUSTICE» у межах реалізації Компонента 4 «Електронне правосуддя».
Мета зустрічі − обговорення можливості реалізації нового Компонента Проекту «Електронне правосуддя» (E-Justice), що розпочнеться орієнтовно у січні 2019 року та спрямований на розроблення ІТ-рішень для органів державної влади, зокрема для сектору юстиції.
Цей Компонент володіє всіма необхідними технічними та інформаційними ресурсами, які можуть допомогти реалізувати конкретні цілі Проекту і досягти реального результату.
Міжнародний експерт з електронного правосуддя Марко Аавік розповів про свій досвід впровадження електронного документообігу у сфері юстиції Естонії та зазначив, що наразі, розпочинаючи роботу над Компонентом 4 «Електронне правосуддя», Проекту важливо визначити ключові державні органи, які беруть участь у електронному документообігу, шляхи вдосконалення розпочатих процесів, з’ясувати, як відбувається обмін документами з іншими органами державної влади України, подальші кроки ВРП та державного підприємства «Інформаційні судові системи», а також чи плануються інтеграційні процеси, зокрема з органами виконавчої влади.
Представники секретаріату ВРП розповіли представникам Проекту про стан запровадження електронного суду та зазначили, що проблема вдосконалення документообігу є надзвичайно актуальною, оскільки порівняно з минулим роком документообіг Ради збільшився вдвічі. Зокрема за останній рік документообіг ВРП становив понад 100 000 документів, з яких близько 20 000 − скарги щодо дисциплінарного проступку судді.
Наразі спільно з державним підприємством «Інформаційні судові системи» здійснюється модернізація функціонального наповнення модуля «Електронний суд» та підготовка його до впровадження для співпраці із зовнішніми користувачами. Зазначене дасть змогу оцінити проблемні моменти та позитивні сторони роботи модуля і більш детально скоригувати наступні кроки із впровадження електронного суду.
Учасники зазначили, що ВРП зацікавлена в отриманні програмних продуктів, які б сприяли оптимізації обробки інформації та спрощенню системи документообігу в рамках функціонального аналізу експертної місії з метою визначення всіх подальших потреб.
Представники Проекту запевнили у можливості надання експертної та фінансової допомоги в оцінці наявних електронних ресурсів, шляхів оптимізації ІТ-процесів для забезпечення інтересів Вищої ради правосуддя у розробці і користуванні та забезпечити повноту роботи.
Участь у заході взяли національний експерт з електронного правосуддя Проекту Поліна Казакевич, перекладач Проекту Сергій Луценко, начальник управління документального забезпечення Яна Дідик, начальник відділу міжнародного співробітництва Владислав Гуртенко, начальник управління інформаційних технологій та захисту інформації Олександр Радченко, керівник служби інспекторів Володимир Куценко.
Прес-центр судової влади України