Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
КУпАП доповнений статтею, яка встановлює відповідальність як за порушення правил паркування транспортних засобів, так і відповідальність посадових осіб за не облаштування відповідних паркувальних майданчиків.
Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо паркування транспортних засобів» №1283-VII (проект № 2499).
Зазначимо, Закон був прийнятий з урахуванням поправки № 10, про яку мова піде пізніше.
Закон доповнив Кодекс України про адміністративні правопорушення ст. 152-1 «Порушення правил паркування транспортних засобів», згідно з якою:
- несплата водієм транспортного засобу вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування, обладнаними паркувальними автоматами або автоматичними в’їзними та виїзними терміналами, - карається штрафом від 8 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дане положення не застосовується до осіб, які звільненні від сплати відповідних платежів.
- паркування транспортних засобів на місцях, призначених для безоплатного паркування транспортних засобів, особами, які не мають відповідних пільг, - карається штрафом від 15 до 18 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
- порушення посадовими особами суб'єктів господарювання, які утримують майданчики для паркування транспортних засобів, визначених правилами паркування транспортних засобів вимог щодо розміщення та функціонування майданчиків для паркування – карається штрафом від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
- необладнання майданчиків для платного паркування транспортних засобів паркувальними автоматами або автоматичними в’їзними та виїзними терміналами (поправка № 10), - карається штрафом від 30 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Справи про вищевказані адміністративні правопорушення уповноважені розглядати адміністративні комісії при виконавчих комітетах сільських, селищних, міських рад; виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад.
Виконавчі органи міських рад міст, що є адмінцентрами областей, забезпечують розміщення, обладнання та функціонування в межах міст майданчиків для паркування, кількість місць для паркування на яких має становити не менш як 10 % кількості населення для міста Києва та не менш як 5 % кількості населення для міст Севастополя, Сімферополя та міст, що є обласними центрами.
Особи сплачують вартість послуг з користування майданчиками для платного паркування за кожну годину паркування згідно з тарифом, установленим органом місцевого самоврядування відповідно до порядку формування цих тарифів, затвердженого КМУ.