Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Правила
внутрішнього трудового розпорядку для працівників
Голованівського районного суду та суддів
Відповідно до статті 43 Конституції України кожен громадянин має право на працю, що визначає можливість заробляти собі на життя працю, яку він вільно обирає або на яку він вільно погоджується.
Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів.
Правила внутрішнього трудового розпорядку мають на меті зміцнення трудової і виконавської дисципліни, правильну організацію праці, повне і раціональне використання робочого часу, підвищення якості і продуктивності праці.
Кожен має право на належні безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату не нижчу від зазначеної законом. Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.
Метою правил є забезпечення трудової дисципліни, раціонального використання робочого часу, підвищення якості й продуктивності праці шляхом створення необхідних умов для нормальної високопродуктивної роботи, свідомого і сумлінного виконання працівниками своїх трудових обов’язків.
Трудова дисципліна забезпечується методами переконання та заохочення до сумлінної праці. До порушників дисципліни застосовуються заходи дисциплінарного впливу.
Для державних службовців, які працюють у місцевих судах області, правила встановлюються з урахуванням Закону України «Про державну службу». Діяльність працівників ґрунтуються на таких основних принципах:
Усі питання, пов’язані із застосуванням правил внутрішнього трудового розпорядку, вирішуються головою суду, керівником апарату, а у випадках, передбачених законодавством України, спільно або за погодженням з профспілковим комітетом.
ІІ. Порядок прийняття та звільнення робітників і державних службовців.
Працівники реалізують своє право на працю шляхом укладання трудового договору в установленому законом порядку.
Призначення на посади та звільнення з посад здійснюється відповідно до Конституції України, Закону України «Про державну службу», діючого трудового законодавства.
Прийняття на державну службу здійснюється на конкурсній основі, якщо інше не встановлено чинним законодавством України.
Працівники приймаються на роботу за трудовими договорами, на посади державних службовців особи призначаються на конкурсній основі, крім випадків, коли законами України передбачено інше.
Особи, які вперше призначаються на посаду державного службовця, приймають Присягу державного службовця відповідно до статті 17 Закону України «Про державну службу».
Прийом, переведення, звільнення з роботи оформляється наказом.
При укладенні трудового договору адміністрація повинна вимагати від особи, яка поступає на роботу:
Військовослужбовці, звільнені із Збройних Сил України, Служби безпеки України, Прикордонних військ України, Цивільної оборони України, Управління охорони вищих посадових осіб України, інших військових формувань, створених відповідно до законодавства України, та військовослужбовці, звільнені із Збройних Сил колишнього СРСР і Збройних Сил держав – учасниць СНД, подають військовий квиток та його копію.
Особи, які претендують на зайняття посад державних службовців, крім перелічених, зобов’язані передати подати ще й такі документи:
Під час укладання трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості та документи, подання яких не передбачено чинним законодавством України.
При прийнятті на роботу, що потребує спеціальних знань, адміністрація має право вимагати від працівника диплом або інший документ про закінчення вищого або середнього спеціального навчального закладу.
Трудовий договір вважається укладеним і тоді, коли наказ своєчасно не був виданий, але працівник фактично був допущений до роботи.
При прийнятті на роботу, переведенні на іншу роботу адміністрація зобов’язана роз’яснити працівникові його права і обов’язки та проінформувати під розписку про умови праці, ознайомити працівника з Правилами внутрішнього трудового розпорядку та провести інструктаж з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони.
Під час укладення трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі про прийняття на роботу.
Під час прийняття на державну службу може встановлюватися випробування строком до шести місяців.
Строк випробування під час прийняття на роботу робітників не може перевищувати одного місяця, а під час прийому на роботу інших категорій працівників строк випробування не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним комітетом профспілки, - шести місяців.
Під час прийняття на роботу працівника, або в разі переведення його в установленому порядку на іншу роботу адміністрація зобов’язана:
Особам, які поступили на роботу вперше, не пізніше 5 днів після прийняття на роботу виписується трудова книжка.
Трудові книжки працівників зберігаються як документи суворої звітності в кадровій службі суду. Відповідальність за організацією ведення обліку, зберігання та видачу трудових книжок покладається на особу, до обов’язків якої входить ведення кадрової роботи.
Припинення трудового договору може мати місце тільки на підставах, передбачених чинним законодавством України. Працівник має право розірвати трудовий договір за своєю ініціативою, попередивши адміністрацію письмово за два тижні. Після закінчення цього терміну працівник має право припинити роботу, а адміністрація не має права затримувати проведення розрахунку і звільнення від роботи працівника та зобов’язана в день звільнення видати йому належно оформлену трудову книжку і повністю провести з ним розрахунок. За домовленістю між працівником і адміністрацією трудовий договір може бути припинений до закінчення терміну попередження про звільнення.
Причина звільнення повинна бути зазначена в точній відповідності з формулюванням діючого трудового законодавства із посиланням на статтю (пункт) Кодексу законів про працю України.
Розірвання трудового договору з ініціативи адміністрації не допускається без попередньої згоди профспілкового комітету, за винятком випадків, передбачених чинним законодавством України. Днем звільнення вважається останній день роботи.
ІІІ. Основні обов’язки робітників і державних службовців.
Працівники суду мають право:
Працівники мають інші право відповідно до чинного законодавства України.
Працівники зобов’язані:
Працівники несуть також інші обов’язки відповідно до чинного законодавства України.
Коло обов’язків, що їх виконує працівник за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, визначається посадовими інструкціями, затвердженими в установленому порядку, довідником типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців і тарифно-кваліфікаційними довідниками робіт і професій робітників.
ІV. Основні обов’язки голови суду та керівника апарату.
Голова суду зобов’язаний:
V. Робочий час і час відпочинок
Для працівників системи органів юстиції встановлюється п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями - субота, неділя.
Тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.
Напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи працівників скорочується на 1 годину (ст. 53 КЗпП України).
Адміністрація зобов’язана організовувати облік явки на роботу і залишення на роботі.
Робочий час починається з 8 години ранку. Перерва на обід з 12 години 00 хвилин до 12 години 45 хвилин. Кінець робочого дня – о 17 годині 00 хвилин, в п’ятницю о 15 годині 45 хвилин.
Залишення працівником робочого місця без дозволу безпосереднього керівника не допускається.
Працівника, який з’явився на роботі в нетверезому стані, адміністрація не допускає до роботи в даний робочий день і цей день вважається прогулом.
Забороняється в робочий час:
- відривати працівників і службовців від їх безпосередньої роботи, викликати або змушувати їх виконувати громадські обов’язки чи здійснювати різного роду заходи, не пов’язані з виробничою діяльністю.
Черговість надання щорічних відпусток встановлюється адміністрацією за погодженням з відповідними працівниками.
Працівникам надаються відпустки із збереженням на їх місця роботи (посади) і заробітної плати відповідно до чинного законодавства України.
Щорічна основна відпустка надається тривалістю не менше 24 календарних днів.
Державним службовцям надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а тим, які мають стаж роботи в державних органах понад 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 15 календарних днів.
Працівникам за їх заявою може бути надана відпустка без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших поважних причин.
Графік відпусток складається на кожний календарний рік не пізніше 5 січня поточного року і доводиться до відома всіх працівників.
Графік складається з урахуванням необхідності забезпечення нормальної діяльності підприємства, установи, організації та особистих інтересів працівників і можливості їх відпочинку.
Графік доводиться до відома всіх працівників.
Надання відпусток працівникам оформляється наказом керівника апарату суду.
Забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.
За рішенням керівника апарату суду державні службовці можуть бути відкликані з відпустки. Частина невикористаної відпустки, яка залишилась, надається державному службовцю в будь-який інший час відповідного року чи приєднується до відпустки у наступному році.
Відкликання зі щорічної відпустки інших категорій працівників допускається за згодою працівника лише для відведення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків, для відведення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підприємства з додержанням вимог частини першої статті 79 КЗпП України та в інших випадках, передбачених законодавством.
У разі відкликання працівника зі щорічної відпустки його працю оплачують з урахуванням тієї суми, яка була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки.
Працівникам, які навчаються в вищих навчальних закладах, навчальних закладах післядипломної освіти та аспірантурі, надаються додаткові оплачувані відпустки у зв’язку з навчанням.
VІ. Заохочення за успіхи в роботі
За сумлінне виконання трудових обов’язків, тривалу і бездоганну роботу, новаторство в праці і за інші досягнення в роботі застосовуються заохочення:
а). винесення подяки;
б). видача премії;
в). нагородження почесною грамотою.
Державним службовцям за сумлінну безперервну працю, зразкове виконання трудових обов’язків видається грошова винагорода в розмірі та порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.
За особливі трудові заслуги працівники представляються у вищі органи виконавчої влади до заохочення, до нагородження орденами, медалями, нагрудними знаками і до присвоєння почесних звань, а також і звань кращого працівника з даною професією.
Працівникам, які успішно і сумлінно виконують свої трудові обов’язки, надаються в першу чергу переваги та соціальні пільги в межах повноважень і за рахунок коштів підприємства, установи, організації. Таким працівникам надається також перевага під час просування по службі.
Заохочення оголошуються в наказі керівника апарату суду, доводяться до відома працівника або всього колективу і заносяться до трудової книжки працівника.
VІІ. Стягнення за порушення трудової дисципліни
Порушення трудової дисципліни або невиконання чи неналежне виконання з вини працівника покладених на нього трудових обов’язків тягне за собою накладення дисциплінарного стягнення.
За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосований лише один з таких заходів стягнення:
а). догана
б) звільнення.
Стягнення застосовується адміністрацією безпосередньо за виявлення проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не рахуючи часу звільнення працівника від роботи у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці.
Дисциплінарне стягнення не може бути накладено пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.
При накладенні дисциплінарного стягнення повинні враховуватись тяжкість вчиненого проступку і заподіяна ним шкода, обставини, за яких вчинено проступок і попередня робота та поведінка працівника.
Дисциплінарне стягнення оголошується в наказі або розпорядженні і повідомляється працівнику під розписку. Наказ (розпорядження) доводиться до відома всіх працівників.
Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.
Якщо працівник не допускав нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року.
Протягом строку дисциплінарного стягнення заходи заохочування до працівника не застосовуються.
Державні службовці, які здійснюють керівництво іншими державними службовцями або контролюють їх роботу, зобов’язані вживати заходів щодо дотримання ними правил внутрішнього трудового розпорядку, Загальних правил поведінки державного службовця та чинного законодавства України в межах своїх повноважень та відповідно до законодавства.
До державних службовців, крім дисциплінарних стягнень, передбачених чинним законодавством про працю України, можуть застосовуватися такі заходи дисциплінарного впливу:
Погоджено: Затверджено:
Голова комісії соціального наказом заступника
страхування Голованівського керівника апарату
районного суду Голованівського районного
Кіровоградської області суду Кіровоградської
протокол № 3 від 24.09.2012року області від 24.09.2012 року
№ 20-з
_____________ Л.В.Корніцька _____________ Н.О. Маніта
Зміни до правил
внутрішнього трудового розпорядку для працівників Голованівського районного суду та суддів
1.До правил внутрішнього трудового розпорядку для працівниківГолованівського районного суду та суддів затверджених наказом Голованівського районного суду Кіровоградської області від 03 січня 2012 року № 2-з, внести такі зміни:
1.1 Пункт 5 розділу 5 викласти в такій редакції :
«Робочий час починається з 9 години ранку. Перерва на обід з 13 години до 13 години 45 хвилин. Кінець робочого дня – о 18 годині, в п’ятницю о 17 годині.»